Kurs na operatora pilarki łańcuchowej

Zapraszamy na kurs operatora pilarki łańcuchowej osoby pracujące w leśnictwie, firmach prywatnych, straży pożarnej, arborystów, a także wszystkie zainteresowane osoby indywidualne. Na kurs składa się część teoretyczna oraz praktyczna. Uczymy budowy i sposobów konserwacji pilarki oraz technik ścinki drzew i kłód. Organizujemy zajęcia w terenie z użyciem pilarki łańcuchowej. Dzięki kwalifikacjom zdobytym na kursie można podjąć pracę w zakładach drzewnych, ogrodach i innych miejscach przy obróbce drewna. Pilarze potrzebni są nie tylko do pracy w lesie, ale również na budowie, w straży pożarnej, zakładach stolarskich i służbach porządkowych. Świadectwo ukończenia kursu jest podstawą do podjęcia pracy jako operator pilarki łańcuchowej. Zapraszamy do kontaktu przyszłych pilarzy.

Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe wykorzystuje się przede wszystkim do pozyskiwania drewna, ale też w ogrodnictwie i ratownictwie. Istnieje kilka rodzajów pił łańcuchowych, m.in. piły przeznaczone do rzeźbienia w drewnie, piły pół dłuto do cięcia w miękkim drewnie i piły widiowe do najtwardszych gatunków drewna. Zakres wiedzy o pilarkach obejmuje naukę o olejach i smarach potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania tych urządzeń, a także o konserwacji: ostrzenie piły łańcuchowej, sprawdzanie działania świec i regulacja gaźnika. Wszystkie te informacje w sposób przystępny i ciekawy przekazujemy na kursie. Zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z całą ofertą naszych kursów, m.in. z kursem spawacza.

Warunki przyjęcia:

* ukończone 18 lat

Dlaczego warto się u nas szkolić?

* Egzamin w cenie kursu
* Doświadczona kadra instruktorów i wykładowców
* 100% zdawalności,
* Możliwość zapłaty w ratach.
* Dogodne terminy spotkań.
* Zapewniamy indywidualne podejście do kursanta.

Cel kursu:

Teoretyczne i praktyczne przygotowanie do obsługi pilarki łańcuchowej.
Po zakończeniu szkolenia organizujemy egzamin. Na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu operatora pilarki łańcuchowej.

Tematyka kursu:

* Budowa oraz zasada działania silników spalinowych.
* Budowa pilarek, podział na układy.
* Charakterystyka pilarek stosowanych w przemyśle drzewnym.
* Paliwa, oleje, smary- stosowanie.
* Budowa oraz zasady działania pilarek z napędem elektrycznym.
* Przygotowanie pilarki do pracy zasady obsługi i eksploatacji.
* Osprzęt pomocniczy pilarza.
* Technika przecinki kłód.
* Technika okrzesywania i ścinki drzew.
* BHP podczas obsługi pilarek.
* Materiałoznawstwo- budowa i wady drzewa
* Zajęcia praktyczne.

Zapisy pod numerami tel:

721-238-237  
18-26-87-995
18-26-87-307

lub osobiście w siedzibie Ośrodka Szkolenia Zawodowego 32-434 Skomielna Biała 685 (budynek kółka rolniczego)

KILKA SŁÓW O NAS

Nasz ośrodek organizuje kursy, seminaria, oraz inne szkolenia niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.