Kurs HDS – Kraków, Limanowa, Rabka Zdrój, Sucha Beskidzka, Nowy Targ, Zakopane

Prowadzimy kurs HDS (na operatora żurawi przenośnych), a także: wózków widłowych, suwnic, podestów ruchomych, wciągników, wciągarek. Zapewniamy teoretyczne i praktyczne przygotowanie do obsługi urządzeń transportu bliskiego. Szkolenie realizowane jest na podstawie programu zatwierdzonego przez Urząd Dozoru Technicznego. Po zakończeniu szkolenia organizujemy egzamin przed komisją UDT. Na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik szkolenia otrzymuje uprawnienia operatora. Kurs na HDS daje możliwość pracy jako operator żurawi przenośnych przez 10 lat. Nie ma potrzeby ponownego zdawania egzaminu po danym okresie, jeśli złoży się wniosek o przedłużenie kwalifikacji, podparty informacją o wykonywaniu zawodu przez wymagany czas. Dźwig HDS wykorzystuje się m.in. do transportu drewna i materiałów budowlanych, a także transportu maszyn, kontenerów i innych przedmiotów o dużych wymiarach.

Masz pytania? NIE CZEKAJ !

Szkolenie na żuraw przeładunkowy HDS

Szkolenie na żuraw przeładunkowy składa się z dwóch części:

 • Teoretycznej - szkolenie może odbywać się w formie stacjonarnej, zdalnej lub mieszanej - jednak zawsze prowadzone jest przez doświadczonych wykładowców z wieloletnim stażem.

 • Praktycznej - część praktyczna odbywa się stacjonarnie i pozwala na opanowanie urządzenia oraz manewrów które będą wykonywana podczas egzaminu praktycznego wg wytycznych UDT.
 
Podczas szkolenia kursanci mają ciągły i nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych oraz bazy pytań egzaminacyjnych z opracowanymi odpowiedziami. Po zdanym egzaminie kursant otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne, które uprawnia go do obsługi żurawia przeładunkowego.

Zobacz również Kurs konserwatora UDT

Kurs na suwnice

Prowadzimy kurs na suwnice, wciągniki i wciągarki. Wciągniki to dźwignice wykorzystywane do podnoszenia ładunków w pionie, natomiast wciągarek używa się do transportu towarów w poziomie. Oba te urządzenia zakończone są elementem chwytnym do zaczepiania ładunku. Największy zakres ruchu ma suwnica, która wyposażona jest we wciągnik i wciągarkę. Kwalifikacje na operatorów wszystkich tych urządzeń w przypadku maszyn ogólnego przeznaczenia nadawane są na 10 lat. W przypadku wykonywaniu zawodu przez wymagany czas, nie ma potrzeby ponownego go zdawania. Należy jedynie złożyć odpowiedni wniosek o przedłużenie kwalifikacji.

Kurs na podesty ruchome

W naszym ośrodku prowadzimy także kurs na podesty ruchome – maszyny wykorzystywane do transportu pracowników na ich stanowiska. Urządzenie to składa się wysięgnika, podwozia i tak zwanego kosza (podestu ruchomego). Wyróżnia się m.in. podesty elektryczne, spalinowe i przegubowe. Uprawnienia na podesty ruchome przejezdne wydawane są na 5 lat, a na podesty ruchome stacjonarne, wiszące i masztowe na 10 lat. Po złożeniu wniosku o przedłużenie uprawnień nie trzeba podchodzić ponownie do egzaminu, jeśli zawód wykonywało się przez określony czas. Podesty ruchome wykorzystywane są w wielu branżach, w których jest zapotrzebowanie na prace na wysokościach, m.in. w przemyśle budowlanym i energetycznym.

Organizujemy też kursy na wózki widłowe.


Warunki przyjęcia:

 • ukończone 18 lat

Dlaczego warto się u nas szkolić?
 • Egzamin UDT w cenie kursu,
 • Doświadczona kadra instruktorów i wykładowców,
 • Wysoka zdawalność,
 • Możliwość zapłaty w ratach,
 • Dogodne terminy spotkań,
 • Zapewniamy indywidualne podejście do kursanta,
 • Możliwość odbycia części zajęć w formie online,
 • Dostęp do bazy pytań z odpowiedziami na egzamin.
 • Aplikacja TestyUDT + (wersja premium) gratis !

Kurs realizowany jest w oparciu o nasz autorski program zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dla kogo przeznaczony jest kurs HDS?

Kurs HDS przeznaczony jest dla kandydatów na operatorów hydraulicznych dźwigów samochodowych, które służą do załadunku, rozładunku oraz przemieszczania ładunków, m.in. osób, materiałów, maszyn i urządzeń o dużych gabarytach. Tego typu urządzenia mogą być obsługiwane wyłącznie przez pracowników posiadających uprawnienia HDS. W naszym ośrodku szkolenia zawodowego oferujemy kurs HDS dla Klientów z Krakowa, Limanowej, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej, Zakopanego, a także z innych miejscowości. Dowiedz się więcej, kontaktując się z nami!

Trwają zapisy - zapraszamy ! Aplikacja TestyUDT+ w prezencie

Najbliższe zajęcia*:

12.05.2023 egzamin UDT 

18.05.2023 wózki / żurawie HDS / podesty ruchome
29.05.2023 wózki / żurawie HDS / podesty ruchome
02.06.2023 podesty ruchome
07.06.2023 wózki / żurawie HDS / podesty ruchome
15.06.2023 żurawie HDS 
19.06.2023 wózki / żurawie HDS / podesty ruchome
23.06.2023 egzamin UDT 


Kurs operatora żurawi przenośnych HDS (bez ograniczeń) 
- 1300 zł 

Kurs operatora wózków widłowych (wszystkie rodzaje zasilania)
- 950 zł 

Kurs operatora żurawi przenośnych HDS + wózki widłowe
- 1699 zł 

Kurs operatora podestów ruchomych (zwyżek, podnośników koszowych)
- 1300 zł 

Kurs operatora suwnic /wciągników / wciągarek
- 1300 zł 

Kurs konserwatora UDT
- 2200 zł 


W cenie:
egzamin państwowy UDT+
szkolenie teoretyczne+
praktyka +
materiały szkoleniowe +
dostęp do bazy pytań z odpowiedziami na egz.+
Aplikacja TestyUDT+

*Planowane terminy spotkań w tym egzaminu UDT, mogą ulec zmianie

Zapisy pod numerami tel:

721-238-237  
18-26-87-995
18-26-87-307

lub osobiście w siedzibie Ośrodka Szkolenia Zawodowego 32-434 Skomielna Biała 685 (budynek kółka rolniczego)

Image

KILKA SŁÓW O NAS

Nasz ośrodek organizuje kursy, seminaria, oraz inne szkolenia niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.